Τρίτη 18 Νοεμβρίου 2008

Ο ΠΑΟ Κέρκυρας πρωταθλητής και πολυνίκης στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών της Νότιας Ελλάδας

Ο Πυγμαχικός Αθλητικός Όμιλος Κέρκυρας κατάκτησε για πρώτη φορά στην ιστορία του την πρώτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας Ανδρών της Νοτίου Ελλάδας, πρωταθλητής σύλλογος και κάτοχος καλύτερου προπονητή έχοντας απολογισμό 25 βαθμών. Τη δεύτερη θέση κατέλαβε η ΑΕΚ (14 βαθμοί), ενώ τρίτη κατετάγη η Παναχαϊκή, με 12 βαθμούς.
Η διοργάνωση διεξήχθη στο κατάμεστο στους τελικούς αγώνες Δημοτικό Θέατρο της Κέρκυρας, που πραγματικά θύμιζε ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ με τη συμμετοχή 140 αθλητών από 32 σωματεία.
Τους αγώνες τίμησε με την παρουσία του ο Νομάρχης κ. Στέφανος Πουλημένος. Ο ΠΑΟΚερκύρας εκτός από τους τρείς χρυσούς αθλητές του πήραν μέρος και ο χάλκινος Τάγκας Κωνσταντίνος αφού πήρε την τρίτη θέση καθώς και ο Κοτινάς Γεώργιος που κατέκτησε την τέταρτη θέση.